Zəfər günü ərəfəsində şəhid ailələri ziyarət olunub
8 noyabr Zəfər Günü ərəfəsində Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyi "Azərsu” ASC-nin və Azərbaycan Su Təsərrüfatı İşçiləri Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinin əməkdaşları torpaqlarımızın azadlığı uğrunda gedən döyüşlərdə şəhid olanların ailələrini ziyarət edib.
Şəhid ailələrinin üzvləri ilə görüş zamanı qeyd olunub ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi altında rəşadətli Azərbaycan Ordusu 44 gün davam edən hərbi əməliyyatlar nəticəsində mənfur düşməni darmadağın edərək uzun illər işğal altında qalan torpaqlarımızı azad edib. Bu ilin sentyabrında keçirilmiş uğurlu  antiterror əməliyyatı nəticəsində  ölkəmizin suverenliyi tam bərpa olunub.
Ali Baş Komandanın rəhbərliyi ilə Ordumuz bütün dünyaya öz qüdrətini, gücünü nümayiş etdirib. Xalqımız vətən qarşısında borcunu şərəflə yerinə yetirərək qəhrəmancasına şəhid olmuş və yaralanmış gənclərlə qürur duyur. Görüşlərdə Prezident İlham Əliyevin şəhid ailələrinə göstərdiyi  diqqət və qayğıdan danışılıb, bu istiqmətdə həyata keçirilən dövlət siyasətinin əhəmiyyətindən bəhs olunub.
Qeyd edək ki, Vətən müharibəsində “Azərsu” ASC-nin 3 əməkdaşı şəhidlik zirvəsinə ucalıb, 20 əməkdaşı isə yaralanıb. Eyni zamanda Səhmdar Cəmiyyətdə çalışan 25 işçinin ailə üzvü şəhid olub, 45 nəfərin isə ailə üzvü yaralanıb.

Martyrs' families were visited on the eve of Victory Day
On the eve of 8th November Victory Day, the employees of Azerbaijan State Water Resources Agency "Azersu" OJSC and the Republican Committee of Azerbaijan Water Management Employee’s Trade Union visited the families of those who died in the battles for the freedom of our lands.
During the meeting with the martyrs’ family members, it was noted that the brave Azerbaijani Army defeated the hated enemy and freed our lands that had been occupied for many years under the President of the Republic of Azerbaijan, Commander-in-Chief Ilham Aliyev’s leadership as a result of 44 days of military operations. As a result of the successful anti-terror operation carried out in September of this year, the sovereignty of our country has been fully restored.
Our Army demonstrated its power and strength to the whole world under the leadership of the Supreme Commander-in-Chief. Our nation is proud of the young people who heroically died and were wounded, honorably fulfilling their duty to the motherland. In the meetings, they talked about the attention and care that President Ilham Aliyev shows to the martyrs’ families and the importance of the state policy implemented in this direction.
It should be noted that during the Patriotic War, 3 employees of "Azersu" JSC rose to the peak of martyrdom, and 20 employees were injured. At the same time, family members of 25 employees recruited in the Joint-Stock Company were martyred, and family members of 45 people were injured.