“Əməyin mühafizəsi və təhlükəsizliyi” mövzusunda tədbir keçirilib
Avqustun 18-də Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyi “Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyətində “Əməyin mühafizəsi və təhlükəsizliyi” mövzusunda tədbir keçirilib.
“Azərsu” ASC-nin sədr müavini Seymur Seyidov əməyin mühafizəsi və təhlükəsizliyi ilə bağlı məsələlərin daim diqqətdə saxlanıldığını qeyd edərək bu sahədə həyata keçirilən tədbirlər barədə məlumat verib. Qeyd olunub ki, təsdiq olunmuş illik plan-qrafiki əsasında işçilərin iştirakı ilə müvafiq istiqamətdə tədbirlər, monitorinqlər və görüşlər keçirilir. Bu cür görüşlərin keçirilməsində məqsəd iş yerlərində işçilərin sağlamlığına və təhlükəsizliyinə cavab verən əmək şəraitinin yaradılmasına kömək göstərməkdir. İşçilərin təhlükəsizliyini maksimum səviyyədə təmin etmək üçün struktur bölmələri tələbata uyğun olaraq fərdi və kollektiv mühafizə vasitələri ilə təmin olunur.
“Azərsu” ASC-nin Əməyin mühafizəsi və təhlükəsizlik texnikası şöbəsinin rəisi Kamil Hüseynov bildirib ki, əməyin təhlükəsizliyi və sağlamlığın idarə edilməsi ilə bağlı konkret iş sahələrinə dair təlimatlar hazırlanıb. Hər bir iş yerində bu təlimatlardan mütləq şəkildə istifadə olunmasının, işçilərin səhhəti, həyatı üçün risklərin qarşısı alınmasının zəruriliyi diqqətə çatdırılıb. Qeyd olunub ki, əməyin mühafizəsi, iş yerlərində əməyin təhlükəsiz idarə edilməsi, sağlamlığın qorunması mexanizminin yaradılması ilə bağlı hüquqi-praktiki maarifləndirmə işləri aparılır.
Tədbirdə son günlər müşahidə olunan isti hava ilə əlaqədar iş rejimləri və işçilərin sağlamlığının qorunması tədbirləri barədə məlumatlar verilib

An event held on "Labor protection and safety"
On August 18, event on "Labor protection and safety" was held at the Azerbaijan State Water Resources Agency "Azersu" Open Joint Stock Company.
Seymur Seyidov, the deputy chairman of "Azersu" OJSC, noted that issues related to labor protection and safety are always kept in mind and informed about the measures implemented in this field. It was noted that on the basis of the approved annual schedule, events, monitoring and meetings are held in the relevant direction with the participation of employees. The purpose of holding such meetings is to help create working conditions in workplaces that meet the health and safety of employees. In order to ensure maximum safety of workers, structural units are provided with individual and collective protective equipment as needed.
Kamil Huseynov, head of the Department of Labor Protection and Safety Equipment of "Azersu" OJSC, said that guidelines have been prepared for specific areas of work related to labor safety and health management. The necessity of using these instructions in each workplace and preventing risks to the health and life of employees was brought to attention.
Information about the shifts and health protection measures of employees due to the hot weather observed in recent days were delivered within the event.