“Azərsu” ASC “Ən fəal dövlət müəssisəsi” mükafatına layiq görülüb
Onlayn İctimai Nəzarət Platformasının (ENEZARET) 2 illik fəaliyyətinin yekunlarına dair tədbir keçirilib. 2 illik fəaliyyətin yekunlarına görə Azərbaycan Dövlət  Su Ehtiyatları Agentliyinin "Azərsu" ASC-i, Bakı Nəqliyyat Agentliyi və Azərbaycan Respublikası DİN-in Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsi “Ən fəal dövlət qurumu" mükafatına layiq görülüb.
Digər 28 qurum isə səmərəli əməkdaşlığa görə təltif olunub. Enezaret Platforması vətəndaşlardan onları narahat edən infrastruktur və abadlıqla əlaqədar müxtəlif problemlərlə bağlı müraciətləri qəbul edir və aidiyyəti dövlət qurumlarına yönəldərək onların həllinə nail olur. 2 illik fəaliyyətin yekunlarına görə problemlərin təxminən 70%-dən çoxu öz həllini tapıb. Müvafiq hesabat dövrü ərzində 31 dövlət qurumu vətəndaşların müraciətlərinə baxılmasında və bu müraciətlərdə qeyd olunan problemlərin həllində Platforma ilə əməkdaşlıq edib.

“Azersu” OJSC is honored the “Most Active State Enterprise” award
Event on the results of the 2-year activity of the Online Public Monitoring Platform (www.enezaret.az) project was held. In accordance of the 2-year activity totals “Azersu” OJSC of the State Water Resources Agency, Baku Transport Agency, Main State Traffic Police Department of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Azerbaijan were presented “Most active state enterprise” award.
Another 28 institutions were awarded for effective cooperation. The Enezaret Platform accepts appeals from citizens regarding various problems related to infrastructure and amenities that concern them and addresses them to the relevant state institutions and achieves their solution. According to the results of the 2-year activity, more than 70 percent of the problems mentioned in the applications had found its solution. During the relevant reporting period, 31 state institutions cooperated with the Platform in considering citizens' appeals and solving the problems mentioned in these appeals.