8 mart – Beynəlxalq Qadınlar Günü münasibətilə tədbir keçirilib
8 mart – Beynəlxalq Qadınlar Günü münasibətilə “Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyətində tədbir keçirilib. “Azərsu” ASC-nin qadın əməkdaşlarını təbrik edən Səhmdar Cəmiyyətin sədrinin birinci müavini Teyyub Cabbarov bu bayramın dünyanın əksər ölkələrində, o cümlədən Azərbaycanda qeyd olunduğunu bildirib.
Milli mənəvi dəyərlərimizin, adət-ənənələrimizin qorunub saxlanması və yaşadılmasında Azərbaycan qadınının misilsiz xidmətləri olduğunu xatırladan T.Cabbarov qeyd edib ki, Azərbaycan qadını milli dövlət quruculuğu prosesinin fəal iştirakçısına çevrilib. Xalqımızın ümummilli lideri Heydər Əliyev qadınların cəmiyyətdə rolunun yüksəldilməsinə diqqət və qayğı ilə yanaşıb. Ailə, Qadın və Uşaq  Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin yaradılması “Azərbaycan Respublikasında dövlət qadın siyasətinin həyata keçirilməsi haqqında” Fərmanın imzalanması bu qayğının bariz nümunəsidir. Bu ənənələrə sadiq qalan Prezident İlham Əliyev qadınların ictimai-siyasi fəallığının artırılmasına xüsusi önəm verib. Ölkəmizin sosial-iqtisadi, intellektual-mədəni potensialının artırılması üçün dəyərli töhfələr verən qadınlar cəmiyyətimizdə öz layiqli yerini tutub. Azərbaycan qadınının, ailəsinin qarşılaşdığı problemlərin həllində, uşaqların sağlamlığının qorunması, təhsili və tərbiyəsi sahəsində Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban xanım Əliyevanın misilsiz xidmətləri vardır.
Tədbirdə qeyd olunub ki, müasir dövrdə gender bərabərliyinin təmin olunması istiqamətində ölkəmizdə ardıcıl və məqsədyönlü siyasət aparılır. Qadınların üzərilərinə düşən vəzifələri layiqincə yerinə yetirməsi  və  cəmiyyətdə fəal mövqe tutması yüksək qiymətləndirilib, içməli su təsərrüfatı sektorunda mühüm nailiyyətlərin əldə edilməsində qadınların böyük əməyinin olduğunu vurğulanıb.

Event held on the occasion of International Women's Day- March 8
Event on the occasion of 8th March-International Women's Day was held at "Azersu" OJSC. Congratulating the female employees of "Azersu" OJSC, Teyyub Jabbarov, First Deputy chairman of the joint-stock company, said that this holiday is celebrated in most countries of the world, including Azerbaijan.
Jabbarov, reminding that Azerbaijani women have incomparable services in the preservation and survival of our national moral values and traditions, noted that Azerbaijani women have become active participants in the national state building process. National leader of our people, Heydar Aliyev, paid attention and care to raising the role of women in society. The establishment of the State Committee on Family, Women and Children's Problems and the signing of the Decree "On the Implementation of State Women's Policy in the Republic of Azerbaijan" is a clear example of this concern. Adhering to these traditions, President Ilham Aliyev attached special importance to increasing the social and political activity of women. Women who made valuable contributions to increase the socio-economic, intellectual and cultural potential of our country have taken their rightful place in our society. Mehriban Aliyeva, First Vice-President of the Republic of Azerbaijan, has incomparable services in solving the problems faced by Azerbaijani women and their families, in the field of health protection, education and upbringing of children.
It was noted within the meeting that in modern times, a consistent and purposeful policy is being conducted in our country in the direction of ensuring gender equality. It was highly appreciated that women properly fulfill their duties and take active position in the society and it was emphasized that the great affairs performed by women in getting important achievements in the drinking water sector was emphasized.