Biznes mühiti və beynəlxalq reytinqlər üzrə Komissiyanın “Su şəbəkəsinə qoşulma” işçi qrupunun növbəti iclası keçiriləcək
Yaradılıb: 04-04-2024 17:08
Biznes mühiti və beynəlxalq reytinqlər üzrə Komissiyanın “Su şəbəkəsinə qoşulma” işçi qrupunun İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin inzibati binasında növbəti iclası keçiriləcək.
İclasda "Tikinti obyektlərinin su təchizatı və tullantı suların axıdılması sistemlərinə qoşulması" qaydalarının tələblərinə əsasən görüləcək işlər və qarşıda duran vəzifələr iclas iştirakçılarına təqdim olunacaqdır.
Bununla yanaşı Dünya Bankı Qrupunun “Business Ready” layihəsinin “Kommunal xidmətlərə “Su Şəbəkəsinə” qoşulma indikatoru ilə bağlı təkmilləşmələrin həyata keçirilməsinə dair 2024-cü il üzrə Yol Xəritəsi”nin ilkin layihəsinin müzakirəsi aparılacaqdır.
Eyni zamanda sahibkarlıq subyektlərindən daxil olmuş müraciətlərdə qaldırılan məsələlərə dair müzakirələrin aparılması nəzərdə tutulmuşdur.

The following meeting of the working group on "Connection to the water network" of the Commission on Business Environment and International Rankings is to be held
Created: 04-04-2024 17:08
The next meeting of the working group on "Connection to the Water Network" of the Commission on Business Environment and International Rankings will be held in the administrative building of the Economic Reforms Analysis and Communication Center.
At the meeting, the work to be done and the upcoming tasks will be presented to the participants of the meeting according to the requirements of the "Connection of construction objects to water supply and waste water discharge systems".
Along with this, the preliminary draft of the "Road Map for 2024 on the implementation of improvements related to the indicator of “Connection to the Water Network" to Public Utilities" of the World Bank Group's "Business Ready" project will be discussed.
At the same time, it is planned to hold discussions on the issues raised in the applications received from business subjects.