"Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili" çərçivəsində növbəti ağacəkmə aksiyası keçirilib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə ölkəmizdə həyata keçirilən genişmiqyaslı ekoloji tədbirlərə Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyi öz töhfələrini verməkdədir. Hər il yaz və payız mövsümlərində bu istiqamətdə genişmiqyaslı yaşıllaşdırma və abadlıq işləri görülür.
"Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili" çərçivəsində Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyi “Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyəti tərəfindən yaşıllaşdırma tədbirləri davam etdirilir. Ağacəkmə aksiyaları Cəmiyyətin idarə və müəssisələrdə aparılır. Belə tədbirlərin keçirilməsində məqsəd ekoloji sabitliyin qorunması, insanların diqqətini yaşıllıqların genişləndirilməsinə və mühafizəsinə yönəltməkdir. Yaşıllaşdırma tədbirlərində “Azərsu” ASC Aparatının, idarə və müəssisələrin, yerli sukanal idarələrinin əməkdaşları iştirak edir.
Hövsan Aerasiya Stansiyasının ərazisində təşkil olunmuş növbəti ağacəkmə aksiyasında Abşeron yarımadasının iqliminə uyğun həmişəyaşıl ağaclar əkilib. Həmçinin əvvəlki illərdə əkilmiş ağaclara aqrotexniki qulluq göstərilərək ərazilərdə abadlıq işləri aparılıb.

The next tree-planting campaign held within the framework of the “Green World Solidarity Year"
Azerbaijan State Water Resources Agency contributes to the large-scale environmental measures implemented in our country under the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev’ leadership. Large-scale greening and landscaping work is carried out in this direction every year in the spring and autumn seasons.
As part of the "Green World Solidarity Year", the Azerbaijan State Water Resources Agency "Azersu" Open Joint Stock Company continues greening measures. Tree planting campaigns are carried out in the institutions and enterprises of the Society. The purpose of holding such events is to protect ecological stability, to direct people's attention to the expansion and protection of greenery. Employees of "Azersu" JSC Office, departments and enterprises, and local sukanal administrations participate in the greening events.
Evergreen trees suitable for the climate of the Absheron peninsula were planted in the next tree-planting action organized on the territory of the Hovsan Aeration Station. Also, agro technical care was provided to the trees planted in previous years, and improvement work is carried out in the areas.