Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyinin sədri Sumqayıtda vətəndaşlarla görüşüb
Prezident İlham Əliyevin tapşırıq və tövsiyələrinə əsasən, mərkəzi icra hakimiyyəti orqanlarının rəhbərləri bölgələrdə vətəndaşların qəbulunu keçirir, onların müxtəlif məsələlərlə bağlı müraciətlərinin, ərizə və şikayətlərinin müsbət həll olunması üçün tədbirlər görürlər.
Tərtib edilən qəbul cədvəlinə müvafiq olaraq, Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyinin sədri Zaur Mikayılov iyunun 23-də Sumqayıt şəhərində yerləşən Heydər Əliyev mərkəzində Sumqayıt şəhəri, Qubadlı və digər rayonlardan olan vətəndaşları qəbul edib, onların müraciətlərini dinləyib, ərizə və şikayətlərinə baxıb.
Qəbuldan öncə sədr Zaur Mikayılov və Sumqayıt Şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı Zakir Fərəcov şəhərin mərkəzində ucaldılan Ümummilli Lider Heydər Əliyevin abidəsini ziyarət edib, önünə tər çiçəklər qoyaraq xatirəsini ehtiramla anıblar.
Daha sonra Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyinin sədri Zaur Mikayılov hər bir vətəndaşın müraciətini diqqətlə dinləyib, qaldırılan məsələlərin hərtərəfli öyrənilməsi və qanunvericiliyin tələblərinə uyğun qısa müddətdə həll edilməsi üçün müvafiq tapşırıqlar verib. Müraciətlər əsasən su və kanalizasiya xətlərinin çəkilməsi, yeni sayğacların quraşdırılması, dəyişdirilməsi və digər məsələlərlə bağlı olub. Vətəndaşların müraciətlərinin bir qismi yerindəcə həllini tapıb, qaldırılan bəzi məsələlər isə araşdırılması üçün nəzarətə götürülüb.

Chairman of the Azerbaijan State Water Resources Agency met with citizens in Sumgait
According to the President Ilham Aliyev’s instructions and recommendations, the heads of the central executive authorities receive citizens in the regions and take measures to positively resolve their appeals, applications and complaints on various issues.
According to the reception schedule, Zaur Mikayilov, Chairman of the Azerbaijan State Water Resources Agency, received citizens from Sumgait city, Gubadli and other regions at the Heydar Aliyev center located in Sumgait on June 23, listened to their appeals, considered their applications and complaints.
Before the reception, the Chairman Zaur Mikayilov and the head of Sumgayit City Executive Authority Zakir Farajov visited the National Leader Heydar Aliyev’s monument erected in the center of the city and paid tribute to his memory by placing flowers in front of it.
Later, the Chairman of the Azerbaijan State Water Resources Agency, Zaur Mikayilov, carefully listened to the appeal of each citizen, and gave relevant instructions for the comprehensive study of the raised issues and their resolution in a short period of time in accordance with the requirements of the legislation. Applications were mainly related to laying water and sewage lines, installation and replacement of new meters and other issues. Some of the citizens' appeals were resolved on the spot, and some of the issues raised were taken into custody for investigation.
Residents expressed their satisfaction with the creation of comfortable and favorable conditions for the reception and processing of citizens' applications in the regions, and expressed their gratitude to President Ilham Aliyev for the attention and care shown.