Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi münasibətilə keçirilmiş idman yarışlarının qalibləri mükafatlandırılıb
Yaradılıb: 10-05-2023 18:03
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin  29 sentyabr 2022-ci il tarixli sərəncamı ilə 2023-cü ilin  ölkəmizdə “Heydər Əliyev İli” elan edilməsi ilə əlaqədar yubiley tədbirləri çərçivəsində Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyi “Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyətində keçirilən spartakiada tipli idman yarışlarına yekun vurulub.  10 may 2023-cü il tarixində yarışların yekunlarına həsr olunmuş tədbirdə qaliblər mükafatlandırılıb.
ADSEA “Azərsu” ASC-nin sədri vəzifəsini müvəqqəti icra edən Köçərli Həsənov müstəqil Azərbaycan dövlətinin qurucusu, görkəmli siyasi və dövlət xadimi Heydər Əliyevin  100 illik yubileyi münasibətilə cari ilin yanvar ayından silsilə tədbirlər keçirildiyini bildirib. Tədbirlər Planına uyğun olaraq keçirilən spartakiada tipli idman yarışları başa çatıb və qaliblər müəyyən olub.
Yarışlarda iştirak etmək üçün Cəmiyyətin aparatı və 25 təşkilatından 388 əməkdaş iştirak edib. Onlardan 200 nəfər mini futbol, 46 nəfər stolüstü tennis, 36 nəfər şahmat, 28 nəfər dama, 48 nəfər nərd, 30 nəfər isə domino üzrə yarışlarda öz qüvvələrini sınayıb.
K. Həsənov qalibləri təbrik edərək onlara əmək fəaliyyətində və gələcək yarışlarda uğurlar arzulayıb.

Winners of sports competitions held on the occasion of the Great Leader Heydar Aliyev’s 100th anniversary were awarded
Created: 10-05-2023 18:03
Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev dated September 29, 2022, the sports competitions held by Azerbaijan State Water Resources Agency "Azersu" OJSC are concluded. On May 10, 2023, the winners were awarded at the event dedicated to the results of the competitions.
Kocharli Hasanov, acting as the chairman of ASWRA "Azersu" OJSC, said that a series of events have been held since January of this year on the occasion of Heydar Aliyev’s 100th anniversary, the founder of the independent state of Azerbaijan, a prominent politician and statesman. The sports competitions held in accordance with the Event Plan have ended and the winners are determined.
388 employees of the Society's apparatus and 25 organizations took part in the competitions. 200 of them competed in mini football, 46 in ping-pong, 36 in chess, 28 in checkers, 48 in backgammon, and 30 in dominoes.
K. Hasanov congratulated the winners and wished them success in their activities and future competitions.