“Su Şəbəkəsinə Qoşulma” işçi qrupunun növbəti iclası keçirilib
07 oktyabr 2022-ci il tarixində İqtsadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzində Azərbaycan Respublikasının Biznes Mühiti və Beynəlxalq Reytinqlər üzrə Komissiyasının “Su Şəbəkəsinə qoşulma” işçi qrupunun növbəti iclası keçirilib.
“Azərsu” ASC-nin sədr müavini Etibar Məmmədovun sədrliyi  keçirilən iclasda “Su şəbəkəsinə qoşulma” indikatoru üzrə hazırlanmış matrisa sənədinin son variantının təqdimatı olub. E.Məmmədov bildirib ki, diaqnostika matrisasında təqdim olunmuş nümunəvi formaya uyğun ətraflı və əsaslandırılmış məlumatlar, zəruri qanunvericilik sənədləri əksini tapıb.
Komissiyanın Katibliyinin rəhbəri, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Administrasiyasının sektor müdiri Vüsal Şıxəliyev hazırlanmış matrisa sənədində əksini tapan tədbirlərin “Su şəbəkəsinə qoşulma” sahəsində təkmilləşdirilmələrə müsbət  töhfə verəcəyini bildirib.
İclasda  Fəaliyyət Planında nəzərdə tutulan tədbirlərin müəyyən edilmiş müddətlərdə və effektiv həyata keçirilməsi, eləcə də qurumlararası əlaqələrin genişləndirilməsi ilə bağlı müvafiq tapşırıq və tövsiyələr verilib.

Meeting of the working group on “Connection to Water Network” took place
On October 7, 2022, the next meeting of the working group on "Connection to the Water Network" of the Business Environment and International Ratings Commission of the Republic of Azerbaijan was held at the Center for Analysis and Communication of Economic Reforms.
At the meeting chaired by Etibar Mammadov, Deputy Chairman of "Azersu" OJSC, the final version of the matrix document prepared for the indicator "Connection to the water network" was presented. E. Mammadov said that detailed and justified information and necessary legislative documents were reflected in the diagnostic matrix according to the presented sample form.
The head of the Secretariat of the Commission, the head of the sector at the Administration of the President of the Republic of Azerbaijan Vusal Shikhaliyev said that the measures reflected in the prepared matrix document will contribute positively to improvements in the field of "Connection to the water network".
Relevant tasks and recommendations were given regarding the effective implementation of the measures provided for in the Action Plan, as well as the expansion of inter-institutional relations during the meeting.