Bu gün 3 saylı ASAN kommunal mərkəzinin açılışı olub
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan 3 saylı "ASAN kommunal" mərkəzinin açılış mərasimi keçirilib.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev, "Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin sədr müavini Köçərli Həsənov, “Azərişıq” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin sədri Vüqar Əhmədov, Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkəti Azəriqaz İstehsalat Birliyinin Baş direktoru Ruslan Əliyev və digər qonaqlar iştirak ediblər.
3 saylı “ASAN Kommunal” mərkəzi Bakı şəhərində sayca 3-cü mərkəzdir. “ASAN kommunal” mərkəzi olmayan bölgələrdə isə kommunal xidmət sahələri bütün regional “ASAN xidmət” mərkəzlərinin inzibati binalarında təşkil edilib.
3 saylı “ASAN Kommunal” mərkəzi Bakı şəhəri, Nizami rayonu, Tofiq Abbasov 38 ünvanında inşa edilmiş çoxmərtəbəli binanın birinci və ikinci mərtəbələrində fəaliyyət göstərəcək. Mərkəzdə videomüşahidə, elektron növbə sistemləri və digər lazımi şərait yaradılıb.  Mərkəzdə “Azərsu” ASC, “Azərişıq” ASC və  “Azəriqaz” İB tərəfindən 52, ümumilikdə isə 110 növ xidmət həyata keçiriləcək. Burada ərazi məhdudiyyəti olmadan vətəndaşlara xidmətlər  göstərəcəkdir. Qeyd edək ki, bu, Bakı şəhərində fəaliyyət göstərən sayca 3-cü “ASAN Kommunal” mərkəzidir.

Created: 28-07-2021 15:01
The opening ceremony of “ASAN Kommunal” center N3 under the State Agency for Citizen Services and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan was held.
Chairman of the State Agency for Citizen Services and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan Ulvi Mehdiyev, Deputy Chairman of “Azersu” OJSC Kocharli Hasanov, Chairman of “Azerishig” OJSC Vugar Ahmadov, Director General of PU “Azerigas” of SOCAR Ruslan Aliyev and other guests attended the event.
“ASAN Kommunal” center N 3 is the third center in Baku. In the regions where does not operate "ASAN kommunal" center, municipal services are organized in the administrative buildings of all regional "ASAN service" centers.
“ASAN Kommunal” center N 3 will operate on the first and second floors of a multistory building at 38 Tofig Abbasov Street, Nizami District, Baku. The center has video surveillance, electronic queuing systems and other necessary facilities. The center will provide 52 types of services provided by “Azersu” OJSC, “Azerishig” OJSC and PU “Azerigas” and a total of 110 services. It will provide services to citizens without territorial restrictions. It should be noted that this is the third “ASAN Kommunal” center operating in Baku.