“Azərsu” ASC-nin sədr müavini Köçərli Həsənov Göygöl şəhərində vətəndaşları qəbul edib
Mərkəzi icra hakimiyyəti orqanları, digər idarəetmə qurumlarının rəhbərlərinin 2022-ci ilin may ayında şəhər və rayonlarda vətəndaşların qəbulu cədvəlinə uyğun olaraq “Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin sədr müavini Köçərli Həsənov 17 may 2022-ci il tarixində Göygöl şəhərində Göygöl və Daşkəsən rayonlarından olan vətəndaşları qəbul edib.
Qəbuldan əvvəl “Azərsu” ASC-nin sədr müavini Köçərli Həsənov və Göygöl Rayon İcra Hakimiyyəti başçısının birinci müavini Turani Əliyev ümummilli lider Heydər Əliyevin abidəsini ziyarət ediblər.
Göygöl şəhərindəki Heydər Əliyev Mərkəzində keçirilən qəbulda Göygöl və Daşkəsən rayonlarından 46 nəfər iştirak edib. Vətəndaşların müraciətləri içməli su təchizatı və tullantı sularının axıdılması xidmətləri, işə qəbul və digər məsələlərlə bağlı olub.

Deputy Chairman of “Azersu” OJSC Kocharli Hasanov received citizens in Goygol city
According to the schedule of reception of citizens in cities and regions by the heads of central executive bodies and other governing bodies in May 2022, Deputy Chairman of “Azersu” OJSC Kocharli Hasanov accepted citizens from Goygol and Dashkesen regions on May 17, 2022 in the city of Goygol.
Before the reception, Kocharli Hasanov, Deputy Chairman of “Azersu” OJSC and Turani Aliyev, Head of the Goygol Region Executive Power visited the monument to the national leader Heydar Aliyev, laid flowers at the monument and paid tribute to Great Leader’s memory.
The reception, held at the Heydar Aliyev Center in Goygol city, was attended by 46 people from Goygol and Dashkesen districts. Citizens' appeals were related to drinking water supply and sewerage services, recruitment and other issues.
The residents thanked President Ilham Aliyev for the attention and care, expressing satisfaction with the creation of comfortable and favorable conditions for the reception and consideration of citizens' appeals in the regions.