“Azərsu” ASC-nin 3 müəssisəsi müsabiqənin qalibi olub
Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfederasiyasında (AHİK) 28 Aprel – Ümumdünya Əməyin Mühafizəsi Gününə həsr olunan “Sağlam və təhlükəsiz əmək şəraitinin yaradılması üzrə 2021-ci ilin ən yaxşı müəssisəsi (təşkilatı)” respublika müsabiqəsinin qaliblərinin mükafatlandırılması  mərasimi keçirilib.
Tədbirdə qeyd olunub ki, 2021-ci ildə keçirilən respublika müsabiqəsinin yekunlarına görə AHİK-in müsabiqə komissiyası 167 müəssisənin namizədliyini İcraiyyə Komitəsinin müzakirəsinə çıxarıb. 22 sahə həmkarlar ittifaqını təmsil edən 48 müəssisə yüksək göstəricilərə nail olduğuna görə qalib elan olunub.
Müsabiqədə “Azərsu” ASC-nin 3 müəssisəsi – Sumqayıt Sukanal İdarəsi, Səbail Sukanal İdarəsi və 8 nömrəli Regional Sukanal İdarəsi qalib təşkilatlar sırasında yer alıb. Həmin müəssisələrdə işçilərin fərdi mühafizə vasitələri ilə təminatı, normal iş  şəraitinin yaradılması, təhlükəsizlik qaydalarına əməl edilməsi sahəsində işlər yüksək qiymətləndirilib.
Tədbirdə qeyd olunub ki, Beynəlxalq Əmək Təşkilatı 2022-ci ildə Ümumdünya Əməyin Mühafizəsi Gününü – “Pozitiv, təhlükəsiz və sağlam həyat mədəniyyəti üçün birgə fəaliyyət” devizi ilə qeyd etməyi tövsiyə edib. 2022-ci ilin əsas mövzusu sosial dialoqun əhəmiyyəti və iş yerində müsbət təhlükəsizlik mədəniyyətinin formalaşdırılmasına bütün maraqlı tərəflərin cəlb edilməsidir.

3 institutions of “Azersu” OJSC won the competition
The Confederation of Trade Unions of Azerbaijan (ATUC) held an award ceremony for the winners of the republican contest "The best institution (organization) of 2021 to create healthy and safe working conditions" dedicated to April 28 - World Day for Safety and Health at Work.
It was noted at the event that according to the results of the republican competition held in 2021, the CTUA competition commission submitted the candidacies of 167 enterprises to the Executive Committee for discussion. 48 institutions representing 22 trade unions were declared winners due to their high performance.
Three institutions of “Azersu” OJSC - Sumgayit Sukanal Branch, Sabail Sukanal Branch and Regional Sukanal Branch No. 8 were among the winners in the competition. The work in the field of providing employees with personal protective equipment, creating normal working conditions, compliance with safety rules was highly appreciated in these enterprises.
It was noted that the International Labor Organization recommended to celebrate the World Day for Safety and Health at Work in 2022 under the motto "Joint action for a culture of positive, safe and healthy action." The main theme of 2022 is the importance of social dialogue and the involvement of all interested parties in the formation of a positive culture of safety in the workplace.