Media nümayəndələri üçün “İçməli və tullantı su təsərrüfatının inkişafı və qarşıda duran vəzifələr” mövzusunda təlim keçirilib
Yaradılıb: 27-04-2022 18:40
“Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin 2021-2023-cü illər üzrə “Kommunikasiya Strategiyası”nın Fəaliyyət Planına əsasən media nümayəndələrinin içməli və tullantı su sektoru ilə bağlı bilik və təcrübələrinin artırılması məqsədilə Azərbaycan Respublikasının Medianın İnkişafı Agentliyi ilə birgə media nümayəndələri üçün “İçməli və tullantı su təsərrüfatının inkişafı və qarşıda duran vəzifələr” mövzusunda təlim keçirilib. Təlim və İnnovasiyalar Mərkəzində təşkil olunan tədbirdə 40-dan artıq media orqanının nümayəndələri iştirak edib.
Təlimdən əvvəl iştirakçılar Təlim və İnnovasiyalar  Mərkəzi və mərkəzin təcrübə poliqonunda yaradılmış şəraitlə tanış olublar.
“Azərsu” ASC-nin İşlər İdarəsinin rəisi Möhsün Quliyev Səhmdar Cəmiyyətin rəhbərliyi adından media nümayəndələrini salamlayaraq bildirib ki, təlimin keçirilməsində məqsəd son dövrlər müşahidə olunan iqlim dəyişiklikləri, su ehtiyatları və onlardan səmərəli istifadə, əhalinin içməli və tullantı su xidmətlərindən istifadəsinin yaxşılaşdırılması sahəsində görülmüş işlər barədə jurnalistlərin bilik və təcrübələrini artırmaq, onların bu sahədə ixtisaslaşmasına dəstək göstərməkdir.
Medianın İnkişafı Agentliyinin şöbə müdiri Natiq Məmmədli kommunal sektorda, o cümlədən su təchizatı sahəsində jurnalistlərin ixtisaslaşmasının vacibliyindən danışıb. Bildirib ki, təlimlər media nümayəndələrinin bu sahə üzrə biliklərinin artırılmasına və gələcək fəaliyyətlərində ictimaiyyətə dolğun informasiyanın çatdırılmasına kömək göstərəcək.
“Azərsu” ASC-nin İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin rəisi Anar Cəbrayıllı Səhmdar Cəmiyyətin fəaliyyəti, içməli və tullantı su sektorunda görülmüş işlər, icra olunan layihələrlə bağlı təqdimat keçirib.
“Azərsu” ASC-nin Planlaşdırma və layihələndirmə departamentinin rəisi Bahadur Kəngərli “Azərbaycanda həyata keçirilmiş içməli su layihələri və onların əhəmiyyəti”, Medianın İnkişafı Agentliyinin şöbə müdiri Natiq Məmmədli “Media subyektlərində ixtisaslaşma və onun üstünlükləri”, Xəzər Universitetinin mərkəz rəhbəri Rövşən Abbasov “İqlim dəyişikliklərinin Azərbaycanın su ehtiyatlarına təsiri və sudan səmərəli istifadə”, “Sukanal” Elmi Tədqiqat və Layihə İnstitutunun direktor müavini Elnur Nəsirov “İqlim dəyişikliklərinin içməli su mənbələrinin məhsuldarlığına təsiri”, “Azərsu” ASC-nin Texnoloji proseslərə  nəzarət, suyun təhlükəsizliyi və ekologiya şöbəsinin rəisi Cəmil Babayev “Suyun keyfiyyəti insan sağlamlığı üçün əsas amillərdən biridir”, Elektron idarəetmə və müasir texnologiyalar departamentinin rəis müavini Cabbar Cabbarlı “Müştəri xidmətləri, israfçılığın və qanunsuz qoşulmaların qarşısının alınması ilə bağlı görülən tədbirlər” mövzularında təqdimatla çıxış ediblər.

A training on "Development of drinking water and wastewater management and future tasks" was held for media representatives
Created: 27-04-2022 18:40
To increase the knowledge and experience of media representatives in the drinking water and waste water sector, “Azersu” OJSC jointly with the Media Development Agency of the Republic of Azerbaijan organized a training on “Development of the drinking water and waste water management and forthcoming tasks” in accordance with the Action Plan of the “Communication Strategy” for 2021-2023. The event, organized at the Training and Innovation Center, was attended by representatives of more than 40 media bodies.
Before the training, participants got acquainted with the conditions created at the Training and Innovation Center and the center's experience landfill.
Welcoming the media on behalf of the company's administration, Mohsun Guliyev, Head of “Azersu” OJSC's Affairs Department, said that the purpose of the training was to discuss the recent climate change, water resources and their efficient use and to increase journalists’ knowledge and experience in improving drinking water and wastewater services, to support their specialization in this field.
Natig Mammadli, head of the department at the Media Development Agency, spoke about the importance of specializing journalists in the utilities sector, including water supply. He said that the trainings will help increase the knowledge of media representatives in this field and provide the public with comprehensive information in their future activities.
Anar Jabrayilli, Head of the Public Relations Office of “Azersu” OJSC, made a presentation on the activities of the Joint-Stock Company, the work done in the drinking water and waste water sector and the projects in progress.
Presentations by Bahadur Kangarli, Head of Planning and Design Department of “Azersu” OJSC, on “Drinking Water Projects in Azerbaijan and their Importance”, Natig Mammadli, Head of Media Development Agency, on “Specialization in Media Entities and its Advantages”, Rovshan Abbasov, Head of Khazar University Center on “Climate Change Impact to Water Resources in Azerbaijan and Efficient use of Water”, Elnur Nasirov, Deputy Director of Sukanal Scientific Research and Design Institute, on “Impact of climate change on drinking water productivity ”, Jamil Babayev, Head of Technological process control, water safety and ecology branch of “Azersu” OJSC on "Water quality is one of the key factors for human health," Jabbar Jabbarli, Deputy Head of the Department of Electronic Management and Modern Technologies, on "Customer services, measures taken to prevent waste and illegal connections" were made within the training.