Fransanın MEDEF Təşkilatına üzv olan bir sıra şirkətlərin nümayəndələri ilə görüş keçirilib
“Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyətində Fransa Sahibkarlar Təşkilatı – MEDEF İnternational Təşkilatına üzv olan bir sıra şirkətlərin təmsilçilərindən ibarət nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib.
“Azərsu” ASC-nin sədr müavini Etibar Məmmədov qonaqları salamlayaraq  Azərbaycanda həyata keçirilən içməli  və tullantı su layihələri barədə məlumat verib, bu sahədə dünyanın qabaqcıl şirkətlərinin təcrübəsindən istifadə olunduğunu diqqətə çatdırıb. Su təchizatı və kanalizasiya sektorunda Fransanın böyük təcrübəsinin olduğunu qeyd edən sədr müavini Fransa hökuməti və şirkətlərinin Azərbaycanda  içməli su və kanalizasiya layihələrində iştirak etdiyini xatırladıb.
Fransa şirkətlərinin nümayəndələri təmsil etdikləri təşkilatlar barədə məlumat verib,  “Azərsu” ASC ilə əməkdaşlığın perspektivlərindən danışıblar. Qeyd  olunub ki, iki ölkə arasında  bütün sahələrdə əlaqələr yüksələn xətlə inkişaf edir. Azərbaycanda həyata keçirilən infrastruktur layihələrində yaxından iştirak edən  Fransa şirkətləri Azərbaycanda içməli su və kanalizasiya sektorunda həyata keçiriləcək layihələrdə də maraqlıdır.
Ötən müddətdə MEDEF-ə daxil olan bir sıra şirkətlərin rəhbərləri ilə “Azərsu” ASC-də keçirilən görüşlər xatırlanıb,  həyata keçirilən layihələrdə yeni texnologiyaların tətbiqinə xüsusi diqqət yetirildiyi nəzərə alınaraq bu sahədə fransız şirkətləri ilə təcrübə mübadiləsinin əhəmiyyəti vurğulanıb.

Meeting with representatives of a number of French MEDEF member companies
A meeting with the delegation of representatives of a number of companies that are members of the French Organization of Entrepreneurs - MEDEF International was held at “Azersu” OJSC.
Welcoming the guests, Deputy Chairman of “Azersu” OJSC Etibar Mammadov delivered the information about the drinking and wastewater projects implemented in Azerbaijan, drew to attention that the experience of the world's leading companies is used in this field. Noting that France has extensive experience in the water supply and sewerage sector, the deputy chairman recalled that the French government and companies participate in drinking water and sanitation projects in Azerbaijan.
Representatives of French companies delivered the information about the organizations they represent and spoke about the prospects of cooperation with “Azersu” OJSC. It was noted that relations between the two countries are developing in all areas. French companies closely involved in infrastructure projects in Azerbaijan are also interested in projects to be implemented in the drinking water and sewerage sector in Azerbaijan.
The meetings held with the heads of a number of MEDEF companies at “Azersu” OJSC were recalled and the importance of exchanging experience with French companies in this field was stressed, taking into account the special attention paid to the application of new technologies in the implemented projects.