“Azərsu” ASC-nin “Bağlar Sukanal” İdarəsinin əməkdaşı abonentin fiziki təzyiqi ilə üzləşib
“Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyəti tərəfindən içməli su və tullantı su xidmətlərinə görə ödəniş səviyyəsinin yüksəldilməsi və debitor borc probleminin həlli məqsədilə zəruri tədbirlər görülür. Abonentlərin ödənişə cəlb edilməsi məqsədilə maarifləndirmə və təbliğat işləri gücləndirilsə də,  bəzi abonentlər göstərilən xidmətlərə görə  ödəniş etmək  istəmir, bu azmış kimi xidməti vəzifələrini yerinə yetirən “Azərsu” ASC-nin əməkdaşlarına qarşı kobud rəftar edir, təhdid və fiziki təzyiqlərə məruz qoyurlar.  “Azərsu” ASC-nin “Bağlar Sukanal” İdarəsinin əməkdaşı xidməti vəzifəsini yerinə yetirərkən abonentin fiziki təzyiqi ilə üzləşib.
Belə ki, “Bağlar Sukanal” İdarəsinin xidməti ərazisində olan  “Saray-H” MTK-ya məxsus evin 45-ci  mənzilində yaşayan abonentin  içməli  su və kanalizasiya xidmətlərindən istifadəyə görə yığılmış 679,93 manat borcunun ödənilməsi barədə dəfələrlə xəbərdarlıq edilsə də, abonent borcu ödəməkdən imtina edib. “Sudan İstifadə Qaydaları”nın tələblərinə əsasən  07 fevral 2022-ci il tarixində iş əmri yaradılıb və mənzilin su təchizatı dayandırılıb. Buna baxmayaraq vətəndaş su xəttini özbaşına şəbəkəyə qoşub.
08 fevral 2022-ci il tarixində “Bağlar Sukanal” İdarəsinin əməkdaşı İsazadə Allahşükür Həsrət oğlu həmin ünvana yaxınlaşaraq abonentə borcun ödənilməsinin vacibliyini izah edib. Lakin abonent “Azərsu” ASC-nin əməkdaşı ilə aqressiv davranaraq  ona fiziki təzyiq göstərib. Abonent “Azərsu” ASC-nin əməkdaşını yumruqla vuraraq xəsarət yetirib.
Baş vermiş hadisə “Bağlar Sukanal” İdarəsinin əməkdaşları tərəfindən  aktlaşdırılıb, A.İsazadə tibbi ekspertizadan keçirilib və faktın araşdırılması üçün Abşeron rayon Polis İdarəsinə müraciət olunub.
“Azərsu” ASC vətəndaşların və abonentlərin diqqətinə çatdırır ki,  göstərilən xidmətin səviyyəsi ödənişlərin vaxtında edilməsindən asılıdır. Bu məqsədlə xidməti vəzifələrini yerinə yetirən əməkdaşlara qarşı hər hansı təhqir və təzyiq yolverilməzdir və belə hallar baş verərsə “Azərsu” ASC tərəfindən hüquq-mühafizə orqanlarına müraciət olunacaq.
Abonentlərin diqqətinə çatıdırılır ki, yaranmış debitor borcların hissəli ödənişinə də şərait yaradılır. Bunun üçün abonent yerli sukanal idarəsi və ya sahəsinə müraciət edərək razılaşma protokolu imzalamalı və götürdüyü öhdəliyə uyğun olaraq borcunu aylar üzrə bölünmüş ödəniş qrafiki üzrə  hissə-hissə ödəyə bilər.

Employee of “Baghlar Sukanal” Office of “Azersu” OJSC faced physical pressure of subscriber
“Azersu” OJSC is taking necessary measures to increase the level of payment for drinking water and wastewater services and solve the problem of receivables. “Azersu” “Baghlar Sukanal” Office’s employee faced physical pressure from a subscriber while on duty.
Thus, the subscriber living in the 45th apartment of the house belonging to "Saray-H", located in the service area of "Baglar Sukanal" Office, was repeatedly warned to pay the debt of 679.93 manat for the use of drinking water and sewerage services, but the subscriber refused to pay. In accordance with the requirements of the "Rules of Water Use", an order was issued on February 7, 2022 and the water supply to the apartment was suspended. Despite this, the citizen arbitrarily connected the water line to the network.
On February 8, 2022, Isazadeh Allahshukur Hasrat oglu, “Baghlar Sukanal” Offices employee, approached that address and explained to the subscriber the importance of paying the debt. However, the subscriber was aggressive with the employee of “Azersu” OJSC and physically pressured him. The subscriber punched and injured an employee of “Azersu” OJSC.
The incident was recorded by the employees of the “Baghlar Sukanal” Office, Isazadeh underwent a medical examination and appealed to the Absheron District Police Office to investigate the fact.
“Azersu” OJSC informs citizens and subscribers that the level of service provided depends on timely payments. For this purpose, any insults and pressure against employees performing their duties are unacceptable, and if such cases occur, “Azersu” OJSC will apply to law enforcement agencies.
The subscribers are informed that partial payment of receivables are also available. To do this, the subscriber must apply to the local water supply department or branch, sign a protocol of agreement and pay the debt in installments on a monthly basis in accordance with the commitment.