İşğaldan azad edilmiş ərazilərdə istifadə üçün yeni nəqliyyat vasitələri alınıb
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin tapşırıqlarına uyğun olaraq “Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyəti işğaldan azad edilmiş ərazilərdə, həmçinin içməli su çatışmazlığı problemi olan yaşayış məntəqələrində xidmətin keyfiyyətinin yüksəldilməsi və operativliyin artırılması məqsədilə tədbirləri davam etdirir. İşğaldan azad edilmiş ərazilərdə istismar işlərinin asanlaşdırılması və işçilərin əmək şəratinin yaxşılaşdırılması məqsədilə yeni nəqliyyat vasitələri alınaraq xidmət ərazilərinə yola salınıb.
İşğaldan azad edilmiş ərazilərdə içməli su təchizatının yaxşılaşdırılması məqsədilə aparılan təxirəsalınmaz tədbirlər çərçivəsində ötən müddətdə 350-dək obyekt içməli su ilə təmin edilib. Su mənbələrindən uzaq və infrastrukturun mövcud olmadığı ərazilərin su təchizatı xüsusi sudaşıyan maşınlar vasitəsi ilə təmin edilib. Bu məqsədlə “Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin nəqliyyat vasitələri əraziyə cəlb olunub. Xidmət ərazisinin getdikcə genişlənməsi və içməli suya tələbatın artması, həmçinin istismar olunan qurğuların əhatə dairəsinin genişlənməsi  nəzərə alınaraq yeni nəqliyyat vasitələrinin alınması zərurəti yaranıb. İşğaldan azad edilmiş ərazilərdə fəaliyyət göstərən  xidmət sahələri üçün 6 pik-up tipli avtomobil, 18 ton tutumu olan 4  ədəd sudaşıyan maşın, 3 ekskovator və qəza-bərpa xidməti üçün 1 ədəd UAZ  markalı nəqliyyat vasitəsi alınıb.
Bu nəqliyyat vasitələri işğaldan azad olunmuş Şuşa, Ağdam, Kəlbəcər, Laçın, Qubadlı və Zəngilan rayonlarında, Hadrut qəsəbəsində xidməti istifadə üçün nəzərdə tutulub.
Bundan başqa, yay aylarında su çatışmazlığı müşahidə olunan yaşayış məntəqələrinə suyun çatdırılması məqsədilə əlavə maşınlar alınıb. Nəqliyyat və Xüsusi Texnika İdarəsinin parkında olan  8 ədəd 18 tonluq yeni sudaşıyan maşın regionlara göndərilib.

New vehicles have been purchased to use in the liberated areas
In accordance with the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev’s instructions, “Azersu” OJSC continues to take measures to improve the quality of service and increase efficiency in the liberated territories, as well as in settlements with drinking water scarcity. To facilitate the operation in the liberated areas and improve the working conditions of workers, new vehicles were purchased and sent to service areas.
As part of urgent measures taken to improve the supply of drinking water in the liberated areas, about 350 facilities have been provided with drinking water. Water supply to areas far from water sources and where there is no infrastructure is provided by special water trucks. For this purpose, vehicles of “Azersu” OJSC were involved in the area. The ever-expanding service area and growing demand for drinking water, as well as expanding the scope of existing facilities, became a need to purchase new vehicles. 6 pick-up cars, 4 water trucks with a capacity of 18 tons, 3 excavators and 1 UAZ vehicle were purchased for the service areas operating in the liberated territories.
These vehicles are intended for service use in the liberated Shusha, Agdam, Kalbajar, Lachin, Gubadli, Zangilan regions and Hadrut settlement.
In addition, additional vehicles were purchased to deliver water to water-scarce settlements during the summer months. Eight new 18-ton water trucks in the park of the Department of Transport and Special Equipment have been sent to the regions.