“Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyəti və Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinin birgə məlumatı
Vətəndaşların rahat gediş-gəlişini təmin etmək məqsədi ilə Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyi tərəfindən Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu ərazisində kompleks tədbirlər icra olunur.
Bu tədbirlər çərçivəsində “İnvestisiya Proqramı”na əsasən İbrahimpaşa Dadaşov küçəsində təmir işlərinə start verilib. Təmir işləri küçənin Ziya Bünyadov prospekti və Məmməd Araz küçələri arasında yerləşən 650 metrlik hissəsində aparılır. Aparılan təmir işləri çərçivəsində hazırda küçə boyu köhnə asfalt-beton örtüyünün üst qatının frezlənərək kənara daşınması, piyada səkilərinin bərpa olunması işləri aparılır.
Bundan başqa İbrahimpaşa Dadaşov küçəsinin bir hissəsində su və kanalizasiya xətləri istismar müddətini başa vurduğu üçün rəsmi müraciət əsasında və razılaşdırılmış şəkildə “Azərsu” ASC tərəfindən ərazidə qazıntı işləri aparılır. Kommunikasiya xətlərinin yenilənməsi gələcəkdə sözügedən küçədə asfalt örtüyünün  vaxtından əvvəl zədələnməsini sığortalamış olacaq.
Təəssüflər olsun ki, həmin küçədə aparılan işlərlə bağlı bir vətəndaş tərəfindən həqiqətə uyğun olmayan video çəkilərək sosial şəbəkələrdə paylaşılıb. Videoda həmin şəxs guya bir tərəfdə qazıntı işlərinin aparıldığını, digər tərəfdən isə asfalt döşəmə işlərinin görüldüyünü qeyd edərək ictimaiyyətə yanlış informasiya çatdırır. Halbuki küçədə yolun hərəkət hissəsində asfalt döşəmə işləri aparılmır.
Sözügedən video qısa müddət ərzində kütləvi informasiya nümayəndələri, sosial media platformaları istifadəçiləri tərəfindən dəqiqləşdirilmədən qərəzli surətdə təhrif olunmuş məlumat şəklində sosial şəbəkələrdə paylaşılaraq qəsdən dövlət qurumlarının fəaliyyətinə kölgə salmağa xidmət edir.
Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyi və “Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyəti olaraq bir daha kütləvi informasiya nümayəndələrindən, sosial media platformaları istifadəçilərindən xahiş edirik ki, bu cür rəsmi şəkildə təsdiqini tapmayan və təhrif olunmuş məlumatları paylaşaraq cəmiyyətdə çaşqınlıq yaratmağa çalışan kimliyi və məramı bəlli olmayan şəxslərə dəstək olmayasınız.

Joint information of “Azersu” OJSC and Azerbaijan State Agency of Roads
To ensure the comfortable movement of citizens, the Azerbaijan State Agency of Roads is implementing complex measures in the Narimanov district of Baku.
Within the framework of these measures, repair work has been started on Ibrahimpasha Dadashov Street in accordance with the "Investment Program". The repair work is being carried out in the 650-meter section of the street between Ziya Bunyadov Avenue and Mammad Araz Street. As part of the repair work, the old asphalt-concrete pavement along the street is being removed by milling, and sidewalks are being restored.
In addition, “Azersu” OJSC is conducting excavations in the area of Ibrahimpasha Dadashov Street on the basis of an official request and in an agreed manner, as water and sewage lines have reached the end of their service life. Renovation of communication lines will insure against premature damage to the asphalt pavement on the street in the future.
Unfortunately, an untrue video was taken by a citizen about the work carried out on that street and shared on social networks. In the video, the person misinforms the public, claiming that excavations are being carried out on one side and asphalt paving on the other.
As the Azerbaijan State Agency of Roads and “Azersu” OJSC, we once again ask the media and users of social media platforms not to support unidentified individuals whose intentions are to confuse the public by sharing such unverified and distorted information.