Səbail rayonunda özünü "Azərsu"ASC-nin əməkdaşı kimi təqdim edən şəxs ifşa olunub
Bakı şəhəri Səbail rayonu ərazisində özünü “Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin əməkdaşı kimi təqdim edərək vətəndaşları aldadan şəxs peyda olub. Hələlik şəxsiyyəti müəyyənləşdirilməyən, “Azərsu” ASC-yə məxsus geyimdə olan həmin şəxs M.Hüseyn küçəsindəki geyim mağazasında su sayğacının düzgün quraşdırılmadığını obyekt sahibinə bildirərək onun yuyulub təmizlənməsi və düzgün quraşdırılmasına görə 80 manat tələb etmiş və həmin məbləği alıb. Həmin şəxslə təkrar əlaqə yaratmaq istədikdə isə onun təqdim etdiyi telefon nömrəsinin işləmədiyi məlum olub. Bundan sonra obyekt sahibi məsələ ilə bağlı “Azərsu” ASC-nin Səbail rayon sukanal idarəsinə müraciət edib. Aşkar olunmuş hal üzrə faktlar və sənədlər araşdırılması üçün hüquq-mühafizə orqanlarına təqdim ediləcək.
“Azərsu” ASC bir daha abonentlərin diqqətinə çatdırır ki, “Azərsu” ASC əməkdaşlarından vəsiqə tələb etsinlər, heç bir halda onlara nəğd pul ödəməsinlər, əməkdaşların qeyri-qanuni əməlləri ilə rastlaşdıqda dərhal 955 Zəng Mərkəzinə və yerli sukanal idarələrinə məlumat versinlər. Abonentlərdən xahiş olunur ki, içməli və tullantı su xidmətlərindən istifadəyə, qeyri-əhali abonentləri texniki şərtə və sayğacların quraşdırılmasına görə ödəmələri azersu.az saytı, e-su.az portalı, bank, poçt şöbələri, həmçinin ödəmə terminalları vasitəsilə həyata keçirsinlər.

A person who introduced himself as an “Azersu” OJSC employee was exposed in Sabail district
A person who deceived citizens by presenting himself as an employee of “Azersu” OJSC appeared in Sabail district of Baku. A person in “Azersu’s” uniform, who was not identified yet, told the owner that the water meter was not installed properly in the clothing store on M. Huseyn Street and demanded 80 AZN for its cleaning and proper installation and received the same amount. When the owner tried to contact the person again, it turned out that the phone number provided by him did not work. After that, the owner of the facility appealed to Sabail District Sukanal Office of “Azersu” OJSC. The facts and documents on the case will be submitted to law enforcement agencies for investigation.
“Azersu” OJSC once again informs its subscribers to demand a card from “Azersu” OJSC employees, not to pay them in cash any case and to immediately inform the 955 Call Center and local water supply departments in case of illegal actions of employees. Subscribers are asked to pay for the use of drinking and waste water services, non-residential subscribers for technical conditions and installation of meters through the website azersu.az, e-su.az portal, banks, post offices, as well as payment terminals.