“Azərsu” ASC vətəndaşların müraciətlərini operativ şəkildə həll edən ən fəal dövlət müəssisəsi adını qazanıb
Yaradılıb: 09-09-2021 16:04
Onlayn İctimai Nəzarət Platformasının 2021-ci ilin iyun-avqust aylarını əhatə edən hesabatında “Azərsu” ASC vətəndaşların müraciətlərini operativ şəkildə həll edən ən fəal dövlət müəssisəsi adını qazanıb. Onlayn İctimai Nəzarət Platformasının fəaliyyətinin nəticələrinə həsr olunmuş tədbirdə layihənin icracı tərəfdaşı “MG Consulting” şirkətinn rəhbəri Məhəmməd Quluzadə qeyd edib ki, artıq bir çox dövlət müəssisələri və yerli icra hakimiyyəti orqanları bu platforma ilə uğurlu əməkdaşlıq edir: “Vətəndaşları narahat edən kommunal, yol və infrastruktur, abadlıq və digər məsələləri aidiyyatı hökumət qurumlarına yönləndirmək və onların həllinə daha rahat nail olmaq məqsədi ilə yaradılmış Nəzarət Platforması ABŞ-ın Beynəlxalq İnkişaf Agentliyinin dəstəyi ilə “MG Consulting” MMC tərəfindən icra olunan, Açıq Hökumət Milli Platforması ilə əməkdaşıq çərçivəsində həyata keçirilən bir plot layihədir. Dünyanın 40-dan çox ölkəsi bu təcrübədən istifadə edir. İctimai Nəzarət Platforması vasitəsilə vətəndaşların ünvanladığı müraciət və şikayətlərin 60 faizi müsbət həllini tapıb. “Azərsu” ASC üzrə isə müraciətlərin 100 faizi müsbət həll olunub”.
Tədbirdə Onlayn İctimai Nəzarət Platforması ilə uğurlu əməkdaşlıq edən 13 dövlət müəssisəsi və yerli icra hakimiyyəti orqanı mükafatlandırılıb. “Azərsu” ASC vərəndaşların müraciətlərini operativ şəkildə həll edən ən fəal dövlət müəssisəsi mükafatına layiq görülüb.
Qeyd edək ki, vətəndaşlar Onlayn İctimai Nəzarət Platformasına WhatsApp və internet saytı (www.enezaret.az) vasitəsi ilə müraciət edə bilir.

“Azersu” OJSC is the most active state enterprise in resolving citizens' appeals
In the report of the Online Public Control Platform covering June-August 2021, “Azersu” OJSC was named the most active state enterprise that promptly resolves citizens' appeals. At the event dedicated to the results of the Online Public Oversight Platform, the head of MG Consulting, the executive partner of the project, Mohammad Guluzadeh, noted that many state enterprises and local executive authorities are already successfully cooperating with this platform: “The Monitoring Platform is the pilot project realized by the National Platform Open Government and executed by MG Consulting LLC with support of the United States Agency for International Development (USAID) to address the issues of public utilities, roads and infrastructure, landscaping and other issues of concern to the relevant government agencies and to make them more easily resolved. More than 40 countries around the world use this experience. Through the Public Oversight Platform, 60 percent of citizens' appeals and complaints have been resolved. "100 percent of appeals on “Azersu” OJSC have been resolved positively."
13 state enterprises and local executive authorities that successfully cooperated with the Online Public Control Platform were awarded within the event. “Azersu” OJSC has been awarded the prize for the most active state enterprise that promptly resolves citizens' appeals.
It should be noted that citizens can apply to the Online Public Control Platform via WhatsApp and the website (www.enezaret.az).