“Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyəti yanında İctimai Şuranın ilk iclası keçirilib
“Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyəti yanında İctimai Şuranın ilk iclası keçirilib, iclasda Şuranın sədri, sədr müavinləri və katibi seçilib. Milli QHT Forumunun prezidenti Rauf  Zeyni  İctimai Şuraya sədr, “Ekoloji Maarifçilik və Monitorinq” İB sədri Qəmzə Yusubova, Əlil Sahibkarlar Təşkilatı İB sədri  Mirzə Məmmədvəliyev və “Sağlam Yaşa” Gənclərin Maarifləndirilməsi İB-nin sədri Tələt Qəribov müavinlər, “Beynəlxalq Hidroloji Proqram” İB-nin üzvü Aytən İmanova isə katib seçilib.
Seçkilərdən sonra İctimai Şuranın üzvləri ilə görüşən “Azərsu” ASC-nin sədr müavini Köçərli Həsənov sədr, müavin və katib seçilənləri təbrik edib, Şuranın işinə uğurlar arzulayıb. Şuranın “Azərsu” ASC ilə ictimaiyyət və vətəndaşlar arasında körpü rolunu oynayacağını deyən Köçərli Həsənov bildirib ki, su mənbələrinə, su təchizatı müəssisələrinə, laboratoriyalara səfərlər təşkil olunacaq, müştəri məmnunluğunun təmin olunması, şikayət və müraciətlərin həlli üçün birlikdə fəaliyyət göstəriləcək.  Eyni zamanda İctimai Şuradan daxil olacaq təkliflər araşdırılaraq aidiyyatı üzrə qərarlar qəbul olunacaq.
Qeyd edək ki, “Azərsu” ASC yanında İctimai Şurada 11 nəfər təmsil olunur.
Abbasov Rövşən Xanış oğlu                               “Sağlam Həyata Doğru” Ekoloji İB
Cəfərova Mətanət Əsgər qızı                             “Əsgər Ailələrinə Dəstək” İB
Hüseynov  Eyyub Mahmud oğlu                        “Azad İstehlakçılar” İB
İbrahimli Qorxmaz Əbülfəz oğlu                        “Biosfer” İB
İmanova Aytən Rüfət qızı                                   “Beynəlxalq Hidroloji Proqram” İB
Qəribov Tələt Yusif oğlu                                     “Sağlam Yaşa” Gənclərin Maarifləndirilməsi İB
Mikayılova Xədicə Hacı qızı                                “Azərbaycan Əlillər Cəmiyyəti” İB
Şahverdiyev Cavid Nadir oğlu                            “Azərbaycan Demokratik İslahatların İnkişafı  Mərkəzi” İB

First meeting of the Public Council under “Azersu” OJSC took place
The first meeting of the Public Council under “Azersu” OJSC was held, at which the chairman, deputy chairmen and secretary of the Board were elected. President of the National NGO Forum Rauf Zeyni was elected a Chairman of the Public Council, Chairman of the PU “Environmental Education and Monitoring” Gamza Yusubova, Chairman of the PU Disabled Entrepreneurs Mirza Mammadvaliyev and Chairman of the Youth Enlightening PU “Live Healthy” Talat Garibov - Deputy Chairmen and member of the PU “International Hydrological Program” Ayten Imanova- a secretary.
After the elections, Deputy Chairman of “Azersu” OJSC Kocharli Hasanov, who met with the members of the Public Council, congratulated the elected chairman, deputies and secretary and wished them success in their work. Kocharli Hasanov said the Council will play the role of a bridge between “Azersu” OJSC and the public and citizens. At the same time, proposals to be received from the Public Council will be studied and relevant decisions will be made.
Abbasov Rovshan Khanish oghlu                    PU “Towards a Healthy Life”
Jafarova Matanat Asgar kizi                             PU “Support to Soldiers’ Families”
Huseynov Eyyub Mahmud oghlu                     PU “Independent Consumers”
Ibrahimli Gorkhmaz Abulfaz oghlu                   PU “Biosfer”
Imanova Ayten Rufat kizi                                  PU International Hydrological Program
Garibov Talat Yusif oghlu                                  Youth Enlightenment PU “Live Healthy”
Mikayilova Khadija Haji kizi                               PU Azerbaijan Disabled People’s Society
Shahverdiyev Javid Nadir oghlu                        PU "Azerbaijan the Center of Democratic Reforms”